Fot. Marek Wątor Fot. Marek Wątor

Potrzebny radar na zakopiance w Żarach

Przez 
(2 głosów)
Wielu kierowców przejeżdża przez skrzyżowanie w Żarach z zawrotną prędkością. Dopóki nie powstanie tam przejście bezkolizyjne potrzebny jest radar. Poniżej kolejne pismo w tej sprawie Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany.

 

Mogilany, 27 czerwca 2017 r.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym
info@gitd.gov.pl

DOTYCZY:

Potrzeba zainstalowania radaru w miejscowości Mogilany/Włosań

Zwracamy się z wnioskiem o zainstalowanie stacjonarnego urządzenia rejestrującego w ciągu drogi krajowej nr 7 (skrzyżowanie z ul. Żary) w miejscowości Mogilany.

Poprzednie nasze wystąpienie zostało zarejestrowane w wykazie wniosków prowadzonych przez GITD. Składamy kolejny wniosek, gdyż sytuacja na drodze krajowej DK-7 w Mogilanach w okolicy skrzyżowania z ul. Żary jest rozwojowa – często w tym miejscu zdarzają się kolizje.

Na odcinku w pobliżu skrzyżowania ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h, lecz wielu kierowców przekracza tę prędkość ze względu na pochylenie terenu sprzyjające ostrym zjazdom zarówno od strony Myślenic jak i Krakowa. Szczególnie niebezpieczna sytuacja występuje, gdy samochód jadący od strony Krakowa chce skręcić w ulicę Żary. Brakuje pasa wyłączania, więc manewr skręcania odbywa się na prawym pasie drogi szybkiego ruchu, co skutkuje kolizjami z samochodami jadącymi z tyłu z nadmierną prędkością.

Wnioskujemy, aby radar kontrolował prędkość w jedną i drugą stronę, zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo pieszych korzystających z istniejącego przejścia dla pieszych.

Wnosimy o przeprowadzenie ponownej oceny zasadności instalacji urządzenia rejestrującego w opisywanym miejscu.

Z wyrazami szacunku

Sylwester Szefer
Przewodniczący SMGM

Czytany 2625 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 Cze 2017 09:59