Kładka dla mieszkańców Głogoczowa - gratulujemy!

Przez 
(1 głos)
1 lutego 2017 r. został ogłoszony przetarg na budowę kładki dla pieszych nad "zakopianką" w Głogoczowie.

To już druga kładka, która zostanie zbudowana w Głogoczowie. Powstanie ok. 1 km dalej (w kierunku Zakopanego) od kładki budowanej aktualnie. Kładka w Głogoczowie konstrukcyjnie będzie podobna do tej w Gaju, z dwóch stron zostaną zainstalowane windy. Poniżej zamieszczamy wizualizację kładki.

Glogoczow

Pierwsza kładka nad zakopianką pomiędzy Krakowem i Myślenicami powstała w Mogilanach. Została oddana do użytku we wrześniu 2009 r. Kolejna powstała w Jaworniku w lutym 2015. Następna w Gaju została wywalczona przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany i oddana do użytku 5 grudnia 2015 r.  Przypomnijmy, że w blokadzie zakopianki zorganizowanej w Gaju 18 marca 2012 roku wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa z transparentem: "Razem możemy więcej!". Nasza solidarność przynosi więc efekty :)

W tym roku zostaną otwarte kładki w Jaworniku oraz w Głogoczowie (pierwsza). Jest szansa, że budowa drugiej kładki w Głogoczowie zostanie ukończona także przed końcem 2017 r.

Od początku swojej działalności Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany walczyło o wiadukt w Gaju na skrzyżowaniu zakopianki z ulicami Zadziele i Widokowa. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji przez biuro projektowe „Mosty Katowice”. Dokumentacja powinna być gotowa pod koniec lipca 2017 r. Budowa ma nastąpić w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Koszt inwestycji wyniesie ponad 20 mln zł.

Czytany 2555 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 Lut 2017 20:36

Polecamy!