Wiosną ruszy remont ul. Mogilańskiej w Mogilanach

Przez 
(1 głos)
W 2017 roku, po trzydziestu latach, jedna z głównych ulic Mogilan będzie wyremontowana!

7 lutego 2017 r. odbył się przetarg na: „Na przebudowę drogi gminnej nr K6000556 – ul. Mogilańska w Mogilanach”. Do przetargu przystąpiło 11 firm. Najtańszą ofertę na wykonanie zlecenia złożyła firma DROG-BUD z Alwernii – 683.112 zł. I ta firma wygrała przetarg.

Radni w budżecie zaplanowali przeznaczenie na tę inwestycję 900 tys. zł. Gmina więc zaoszczędziła ok. 217 tys. zł. Udało się również uzyskać dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości ponad 530 tys. zł. Prace rozpoczną się, gdy tylko na to pozwoli pogoda.

Starania o remont ulicy Mogilańskiej trwały wiele lat. Przełom nastąpił podczas kadencji wójta Krzysztofa Musiała, kiedy został wykonany projekt przebudowy ulicy. Projekt przewiduje m. in. znaczne poszerzenie wyjazdu z Mogilańskiej na Zakopiańską. Został w tym celu wykupiony kawałek gruntu obok kapliczki.

Niestety w budżecie na rok 2015 nowy wójt Piotrowski nie zaplanował tej inwestycji. Nie uwzględnił jej także w kolejnym projekcie budżetu na rok 2016. Dopiero podczas sesji budżetowej inwestycja została wprowadzona do budżetu 2016 r. poprawką Ewy Walczak i poparta głosami ośmiorga radnych. W tym roku już 10 radnych głosowało za tą inwestycją.

Wójt od początku kadencji nie współpracuje z radą przy opracowywaniu projektu budżetu. Radni zmuszeni są więc do wprowadzania zmian podczas sesji budżetowej, aby budżet był zrównoważony i jednocześnie odpowiadał na rzeczywiste potrzeby mieszkańców.

W 2015 oraz w 2016 roku wójt Piotrowski zaskarżył budżet uchwalony przez Radę Gminy do Regionalnej Izby Obrachunkowej. RIO za każdym razem uznawała rację po stronie Rady Gminy. W tym roku znowu budżet został przez wójta zaskarżony. Miejmy nadzieję, że tym razem skarga również zostanie odrzucona i że zaplanowane na 2017 rok inwestycje zostaną bez przeszkód zrealizowane.

Czytany 1988 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 12 Lut 2017 23:22

Polecamy!