Petycja przeciwko kolejnej drodze ekspresowej w gminie Mogilany

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Zachęcamy do podpisania petycji wyrażającej sprzeciw przeciw przebiegowi drogi ekspresowej S7 przez gminę Mogilany. W jej przygotowaniu brało udział Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany.  

Niedawno opisywaliśmy sprawę planowania korytarzy dla drogi S7, związane z tym wątpliwości i aktywności na terenie gminy. Idąc za ciosem, wspólnie z grupą mieszkańców zaangażowaną w protest oraz radnym, panem Jerzym Przeworskim, przygotowaliśmy petycję do dyrektora GDDKiA, pana Tomasza Pałasińskiego, dostępną pod adresem https://www.petycjeonline.com/nie_dla_kolejnej_drogi_ekspresowej_w_gminie_mogilany. Bazą była petycja przygotowana przez radnego Przeworskiego (krążąca w gminie od pewnego czasu i zapewne podpisana przez wiele osób), którą uzupełniono o wiele argumentów zgłoszonych przez mieszkańców. Zachęcamy do jej podpisania. W tej sprawie nie ma stronnictw, wszyscy działamy dla dobra naszej gminy. 

Ilustracją artykułu jest rycina pokazująca korytarze wraz z pasem o szerokości 3 km (1,5 km w każdą stronę), gdzie potencjalnie może przebiegać droga S7. Została utworzona przez jednego z uczestników dyskusji na gminnym forum poświęconym drodze S7.   

Czytany 1750 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 Lut 2022 17:05