Oczyszczalnia we Włosani nadal zanieczyszcza

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Władze gminy lekceważą problem gminnych ścieków. Oczyszczalnie są niewydolne. Szkody ponoszą wszyscy mieszkańcy. Sprawę zgłoszono do WIOŚ.

Wczoraj do Państwowej Straży Rybackiej dotarło anonimowe zgłoszenie dotyczące wypływu ścieków z oczyszczalni we Włosani. Problem nie jest nowy o czym już pisaliśmy, podejmując również odpowiednie interwencje. Jak widać poniżej sytuacja nadal nie jest rozwiązana, a uspokajające odpowiedzi ze strony Urzędu Gminy czy kierownika referatu można między bajki włożyć. 

W opisywane miejsce udał się patrol Państwowej Straży Rybackiej. Wokół rury spustowej, którą powinna się wydostawać oczyszczona woda i spływać do potoku, panował przejmujący fetor, a z rury wydostawały się gęste, cuchnące ścieki. Bardzo wymownie jest to widoczne na filmie.

Wlosan 10.2022 brudy

Zawiadomiono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, z ramienia którego przyjechali inspektorzy i pobrali próbki do badania. Poinformujemy mieszkańców o wynikach.

Wlosan 2022 pobieranie probek

Dzisiaj nadal wokół oczyszczalni roztaczał się smród. Drodzy włodarze gminy, wbrew publikowanemu stanowisku to nie jest sytuacja normalna. Coś nie panujecie nad gminnymi ściekami, a problem dotyczy nie tylko Włosani, ale może nawet jeszcze bardziej Lusiny (co szczegółowo opisano w Dzienniku Polskim i na portalu Nasz Kraków). 

Warto przypomnieć, że potok ten płynie do rzeki Skawinka, z której czerpana jest woda dla mieszkańców gminy Mogilany.

Czytany 1299 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 Paź 2022 20:00