Większość radnych za kanalizacją w Gaju

Przez 
(2 głosów)
W gminie Mogilany są rozpowszechniane nieprawdziwe informacje o głosowaniu radnych nad uchwałami dotyczącymi kanalizacji w Gaju. Jest także publikowany kłamliwy, zmanipulowany fotomontaż z sesji.

Przedstawiamy szersze fragmenty filmu dotyczące głosowania nad dwoma uchwałami o pożyczce na kanalizację w Gaju oraz dyskusję na ten temat (sesja w czwartek 28 września br.).

Na filmie wyraźnie widać, że niestety wójt Piotrowski po raz kolejny był zupełnie nieprzygotowany do sesji i przekazał radnym projekty uchwał bez podstawowej informacji, że: uchwała o pożyczce jest ważna tylko w przypadku przegłosowania jej bezwzględną większością głosów "za" (czyli przynajmniej 8 głosów "za"). Nieprzygotowana była także pani prawnik, która podawała niejednoznaczne interpretacje proponując najpierw powtórzenie głosowania na tej samej sesji, a na koniec sugerując, że dla bezpieczeństwa może lepiej zwołać nową sesję i ponownie przegłosować te uchwały.

Przewodniczący rady Grzegorz Stokłosa wyraźnie dawał do zrozumienia, że zależy mu na poprawnym podjęciu uchwały i aby uniknąć niebezpieczeństwa przepadku pożyczki na kanalizację zwołał natychmiast nową sesję w trybie nadzwyczajnym.

W poniedziałek 2 października, na sesji zwołanej tylko w celu powtórnego głosowania  uchwał dotyczących kanalizacji w Gaju, uchwały te zostały przez radnych pozytywnie podjęte bezwzględną większością głosów.

Patrz fimy z sesji 28 września 2017 r.:
Pierwszy fragment

Drugi fragment
Trzeci fragment

 

 

 

Czytany 1076 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 Paź 2017 18:46