Zastanów się, chłopie, zanim coś podpiszesz!

Przez 
(1 głos)
Urząd Gminy, za którego funkcjonowanie odpowiedzialny jest wójt, przygotowuje dokumenty ośmieszające tych, którzy je podpisują.

Przewodniczący Komisji Oświatowo-Społecznej Zbigniew Staszczak wysłał 8 stycznia 2018 r. zaproszenie na posiedzenie Komisji. W podpisanym przez niego porządku obrad pierwszy punkt dotyczył zaopiniowania uchwały budżetowej gminy na rok 2017 (tak!). Czy radny Staszczak nie zauważył, że rok 2017 się zakończył, a budżetu na 2018 rok też nie można zmienić, bo jeszcze nie został uchwalony?

Staszczak

Fałszywe informacje oraz pomówienia znajdują się w piśmie sołtysów z 21 grudnia 2017 r. skierowanym do przewodniczącego Rady Gminy Mogilany. Kto sołtysom podłożył kłamliwe pismo do podpisania i kto je wstawił na oficjalną stronę internetową Urzędu Gminy?

patrz artykuł na "Mogilany24": http://www.mogilany24.pl/kto-mija-sie-z-prawda/

Nie tylko sołtysi, ale też niektórzy urzędnicy UG Mogilany swoimi nazwiskami firmują pisma, w których podane informacje nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. 29 grudnia 2017 r. na oficjalnej stronie UG zostało  zamieszczone pismo rady sołeckiej Kulerzowa atakujące przewodniczącego Rady Gminy i wzywające go do rezygnacji z mandatu radnego. Apel ten podpisały m. in. Maria Jurek - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Emilia Szafrańska - pracownik GOPSu. W piśmie o napastliwym charakterze urzędniczki nie tylko poświadczyły nieprawdę, ale także zapomniały, że statutową rolą radnych jest kontrolowanie funkcjonowania Urzędu Gminy, w tym GOPSu. Kto im podłożył do podpisania coś tak nieprzyzwoitego, co podważa ich wiarygodność jako urzędników, którzy przecież powinni wykazywać się bezstronnością i kulturą osobistą?

patrz artykuł na "Mogilany24": http://www.mogilany24.pl/soltys-kulerzowa-w-raz-z-rada-solecka-apeluja-ale/

Radni tej kadencji musieli nieustannie uważać na dokumenty, które wójt Piotr Piotrowski przedkładał im do zatwierdzenia. Radni byli przymuszani m. in. do przegłosowania wyjątkowego bubla prawnego – projektu studium zagospodarowania przestrzennego. Na szczęście nie ulegli szantażowi.

Zachowanie wójta wynikało niekiedy ze zwykłego niedbalstwa. Na przykład 30 czerwca 2016 r. radni otrzymali do przegłosowania projekt uchwały dotyczący zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Libertowie. W tym dokumencie zamiast Libertowa znalazły się … Brzeziny. To takie małe miasto w województwie łódzkim. Prawdopodobnie urzędnik skopiował i wkleił podobną uchwałę z internetu.

Brzeziny

Czytany 1825 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 14 Sty 2018 16:47