Zakaz postoju na ulicy Rzymskiej w Mogilanach wbrew opinii Policji

Przez 
(1 głos)
Pismo Mieszkańca w sprawie znaku drogowego

Wójt Piotr Piotrowski wbrew opinii Policji ustawił znak B-35 „zakaz postoju” przy ul. Rzymskiej w Mogilanach. Powodem ustawienia znaku było rzekome zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Paradoks decyzji Wójta polega na tym, iż ustawił on zakaz po wewnętrznej stronie zakrętu, natomiast dozwolone jest parkowanie samochodów po zewnętrznej stronie (tam nie ma zakazu), co stwarza duże niebezpieczeństwo dla kierowców oraz mieszkańców.

Decyzja Wójta spowodowała, że mieszkańcy nie mogą postawić samochodu na poboczu przy swojej posesji. Mogą natomiast parkować po drugiej stronie jezdni, blokując w ten sposób pas drogowy! Właściciel posesji pisał do Wójta prośby o zmianę decyzji zwracając uwagę na fakt, że parkowanie po drugiej stronie jezdni jest naprawdę większym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Powoływał się przy tym na opinię Policji. Prosił też o uwzględnienie sytuacji, że ma troje małych dzieci, więc dla małych pasażerów bezpieczniej jest, jeśli samochód można postawić przy posesji, a nie po drugiej stronie ulicy. Samochód codziennie wyjeżdża po kilka razy, żeby zawieźć i przywieźć dzieci, a także zrobić zakupy. Ze względu na znak zakazu nie można zatrzymać się autem, żeby wypakować zakupy czy wynieść wózki i posadzić dzieci w fotelikach. Sytuacja jest dziwna, bo auto zatrzymane przy posesji stoi na poboczu, a nie na pasie jezdni. Wójt jednak nie uwzględnił prośby mieszkańca.

Jeden z Mieszkańców napisał więc skargę do Komisji Rewizyjnej, która przeprowadziła wizję w terenie i zasięgnęła opinii Policji. Policjant potwierdził, że parkowanie blisko tej posesji jest zgodne z przepisami prawa i nie stanowi zagrożenia (oczywiście, gdy nie ma tam znaku). Komisja Rewizyjna pismem z dnia 1 sierpnia 2018 r. zwróciła się więc do Wójta z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie zasadności ustawienia zakazu postoju. Wójt wniosek ten zbagatelizował, odpisując, że Komisja Rewizyjna nie ma umocowania prawnego do zajmowania się sprawą przedstawioną przez Mieszkańca. 

Nieracjonalna decyzja Wójta powoduje znaczne pogorszenie komfortu życia mieszkańców posesji przy ul. Rzymskiej. Pokazuje także sposób sprawowania urzędu przez Wójta Piotrowskiego.

Czytany 1026 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 Wrz 2018 19:38