Na zdjęciu po lewej wójt Piotr Piotrowski. Po prawej radni: Joanna Nowicka, Alicja Berbeka, Renata Strzebońska, Tadeusz Strzeboński, Tadeusz Gniadek, Grzegorz Stokłosa, Ewa Walczak, Grzegorz Malik. Na zdjęciu po lewej wójt Piotr Piotrowski. Po prawej radni: Joanna Nowicka, Alicja Berbeka, Renata Strzebońska, Tadeusz Strzeboński, Tadeusz Gniadek, Grzegorz Stokłosa, Ewa Walczak, Grzegorz Malik.

WSPANIAŁY WÓJT I WREDNA RADA

Przez 
(3 głosów)
Rzecz o wkręcaniu naiwnych i „przyprawianiu gęby”

Wójt i popierające go towarzystwo, zadali sobie wiele trudu, nie licząc pieniędzy, żeby z niewygodnych radnych zrobić wrogów społecznych i oszołomów.

Efekt: sparaliżowana gmina, konflikty, atmosfera skandalu wokół gminy Mogilany.

Podam tylko dwa przykłady tych „operacji”. Na jednej z pierwszych sesji RG odbywa się głosowanie dotyczące kanalizacji we Włosani. Grupa 8 radnych głosuje przeciw, ponieważ uważają, że kosztorys jest zawyżony (ok. 4 mln) i rzeczywiście, po ich interwencji udaje się wykonać tę inwestycję za połowę kwoty, czyli ok. 2 mln zł. Na sesji wrzaski, wyzwiska, groźby ze strony tzw. publiczności. Idzie zmasowana informacja do mieszkańców, że owi radni są „wrogami kanalizacji”. To, że kanalizacja powstała i dzięki tej decyzji radni uzyskali ponad 2 mln zł, które przeznaczyli na dodatkowe inwestycje, zdaje się nie mieć znaczenia wobec skandalicznego zachowania ”wrogów kanalizacji”.

Takich sytuacji w ciągu 4 lat można by wymienić wiele. Ale dodam jeszcze jeden obrazek, całkiem świeży. Po rezygnacji Grzegorza Stokłosy z funkcji przewodniczącego rady, towarzystwo wójta składa doniesienie do prokuratury o popełnieniu przez Stokłosę przestępstwa „rezygnacji”. Pytanie po co, skoro wojewoda w piśmie do wójta jednoznacznie stwierdził, że przewodniczący działał zgodnie z prawem. A no po to, żeby można było ogłosić, że Stokłosa, kontrkandydat obecnie panującego, ma sprawę w prokuraturze. Sprawa nawet nie została otwarta, ale dzielny redaktor „Gazety Dla Naszej Gminy Mogilany” tym się nie przejmuje i wkręca mieszkańców publikując straszną informację, że sprawę Stokłosy bada prokuratura.

Jaka zatem czeka nas przyszłość?

Jeśli obecny wójt pozostanie na kolejną kadencję, są możliwe dwa scenariusze:

  1. Rada i Komisja Rewizyjna będą siedzieć cicho (wiemy jak wójt do tej pory traktował organ, który ma go kontrolować!).
  2. Rada będzie podejmować uchwały zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, niekoniecznie zgodnie z oczekiwaniem wójta i wtedy znowu trzeba będzie przyprawić jej gębę „wrogów społecznych”, co niewątpliwie doprowadzi do kolejnego paraliżu.

Niestety oba scenariusze są niekorzystne dla gminy Mogilany. Nadzieja tylko w tym, że mieszkańcy wybiorą zupełnie nowy scenariusz :)

Czytany 2036 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 07 Paź 2018 21:24