Poparcie stowarzyszeń dla Grzegorza Stokłosy

Przez 
(1 głos)
Drodzy Mieszkańcy!   Zarządy Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany oraz Stowarzyszenia Przyjazna Gmina Mogilany podjęły uchwałę popierającą w wyborach Grzegorza Stokłosę jako kandydata na wójta.

Mieliśmy okazję poznać Grzegorza Stokłosę jako człowieka uczciwego, pracowitego i kompetentnego w sprawach dotyczących funkcjonowania gminy. W tej kadencji jest radnym gminy i przez trzy lata sprawował funkcję przewodniczącego Rady. W grudniu ubiegłego roku złożył rezygnację z funkcji, gdy jego próby podjęcia współpracy z urzędującym wójtem nie powiodły się.

Współpraca rady i wójta, tych dwóch organów gminy, jest niezbędna dla rozwoju naszych miejscowości. Niestety wójt od początku kadencji prowadził agresywną politykę konfrontacji ze wszystkimi, którzy nie podzielali poglądów jego wąskiej grupy. Nie tylko radni, ale także szereg osób działających w ramach stowarzyszeń było traktowanych przez wójta w sposób – delikatnie mówiąc – nieprzyjazny.

Dotkliwie odczuł to m. in. LKS Mogilany, którego prezes odważył się poprzeć w ostatnich wyborach kontrkandydata obecnego wójta. Po wyborach od razu nastąpiło obcięcie dotacji o jedną trzecią, potem były kolejne cięcia, a w tym roku klub zmuszony został do wycofania drużyny z rozgrywek. Upadła najwyżej notowana drużyna piłki nożnej na terenie gminy.

Wójt zablokował możliwość wypowiadania się radnym w Głosie Gminy Mogilany i na stronie internetowej Urzędu Gminy Mogilany. Nie można nawet sprostować nieprawdziwych informacji. W mediach kontrolowanych przez wójta dowiecie się Państwo, że macie do czynienia nieomal z radnymi-potworami. Oddaliśmy więc im głos w MOGILANY.INFO, abyście mogli Państwo wysłuchać innych argumentów.

Życzymy mieszkańcom gminy Mogilany, abyśmy w tych wyborach wybrali takich przedstawicieli, którzy będą szanować swoich wyborców i sprawować funkcję wójta czy radnego jako SŁUŻBĘ na rzecz dobra wspólnego.

Halina Staszczak
Przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjazna Gmina Mogilany

Sylwester Szefer
Przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany

 

PS.
Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazna Gmina Mogilany wysłało do kandydatów na wójta zaproszenie na debatę przedwyborczą, którą zaplanowaliśmy na niedzielę 14 października. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedział tylko Grzegorz Stokłosa. Ze strony pozostałych kandydatów (Edyta Pindel i Piotr Piotrowski) nie było żadnego odzewu.

Czytany 1096 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 Paź 2018 11:18