Wyrok sądowy nakazuje wójtowi zapłacić łącznie ponad 8000 złotych

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Czy wójt zapłaci te kary z publicznych pieniędzy gminnych? Naszych pieniędzy? 

 

Mieszkańcy Gminy Mogilany czytający nasze artykuły znają historię różnych kontaktów wójta z sądami (przykładowo http://mogilany.info/samorzad-gminny/rada-i-wojt/37-rada-i-wojt/908-wojt-to-wie-lepiej-niz-sad). Nie wiemy dokładnie w ile spraw sądowych Gmina Mogilany (również w osobie wójta) była czy jest uwikłana i jakie to ma dla niej konsekwencje. 

Udostępniono nam niedawno kolejny wyrok dotyczący sprawy opisywanej jeszcze w 2019 roku (http://mogilany.info/wydarzenia/nasze-interwencje/16-nasze-interwencje/814-mieszkancy-uwiklani-w-spor-prawny-z-wladzami), która ciągnie się już od wielu lat i nadal nie uległa załatwieniu. Ot taka troska władz gminy o mieszkańców. Spotkać to może każdego. 

4 listopada 2020 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał kolejny wyrok na bezczynność Wójta Gminy Mogilany w tej sprawie. Zgodnie z jego treścią Wójt zobowiązany jest do zapłacenia łącznie ponad 8000 zł (grzywna, kwota na rzecz skarżącego oraz zwrot kosztów postępowania). Szczegóły uzasadnienia można przeczytać w wyroku zamieszczonym w galerii.

Wyrok bezczynnosc 01

 

Pytamy retorycznie, czy zasądzone kwoty Wójt Gminy Mogilany planuje zapłacić ze swoich czy z naszych publicznych pieniędzy, a także ile takich spraw przegrał i na jaką łączną kwotę obciążają one finanse naszej gminy. Ciekawi nas również, czy wiedzą o tym radni Gminy Mogilany i zobowiążą wreszcie wójta do pomyślnego załatwiania należnych mieszkańcom spraw.

Czytany 473 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 Lut 2021 20:21