Śmieci wielkogabarytowe wizytówką gminy Mogilany

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Urząd Gminy nie poinformował skutecznie mieszkańców o odwołaniu odbioru śmieci wielkogabarytowych. A na dzisiejszej sesji Rady Gminy ma być głosowana podwyżka opłat. 

W ostatnią środę osoby przejeżdżające przez gminę Mogilany napotkały na smutny widok. Przy wielu posiadłościach wystawiono śmieci wielkogabarytowe zgodnie z wcześniejszym z harmonogramem. Pokazuje to, że władze gminy nie dotarły z informacją o odwołaniu ich odbioru do bardzo dużej liczby mieszkańców którzy  w ograniczonym stopniu korzystają z internetu, w tym z informacji na stronie internetowej czy profilu Urzędu Gminy na Facebooku (a także forach gminnych czy profilach sołtysów). 

Szczegóły problemu opisaliśmy w artykule http://mogilany.info/samorzad-gminny/rada-i-wojt/37-rada-i-wojt/988-urzad-gminy-odwoluje-wywoz-smieci-wielkogabarytowych

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że na dzisiejszej sesji gminy odbędzie się głosowanie nad zwiększeniem stawki za wywóz śmieci oraz ulgi za kompostowanie odpadów organicznych (która poprzednio wynosiła 1 PLN od osoby). W pierwotnej wersji tekstu napisaliśmy, że nie opublikowano projektów uchwał. Jednak jeden z mieszkańców zwrócił uwagę, że są one opublikowane na stronie https://bip.malopolska.pl/ugmogilany,m,399567,xxxiiisesja.html. W takim razie domagamy się, aby takie linki były publikowane przy obwieszczeniach o zwołaniu sesji Rady Gminy, co pozwoli mieszkańcom łatwiej je znaleźć i zapoznać się z treściami uchwał.

Cały czas postulujemy, aby założyć spółkę komunalną zajmującą się wywozem odpadów, jednak jedyne co dotychczas słyszeliśmy z Urzędu Gminy, to że się nie da, bez opublikowanych szczegółowych wyjaśnień i wyliczeń.

Materace

Czytany 1938 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 Paź 2021 11:06